Bugün, 14 Haziran 2021 Pazartesi


TEK TEK TALEPLERİ DİNLEDİ

TEK TEK TALEPLERİ DİNLEDİ

Ordu Valisi Tuncay Sonel, kendisinden randevu talebinde bulunmak suretiyle sorun, şikâyet ve taleplerini iletmek isteyen vatandaşlar için düzenlediği “Halk Günü” toplantısını gerçekleştirdi.

Covid-19 Pandemisi kurallarına uygun olarak Valilik toplantı salonunda yapılan ve 68 vatandaşın katıldığı “Halk Günü” toplantısında, Vali Tuncay Sonel vatandaşların tek tek sorun, şikâyet ve taleplerini dinledi.

Vatandaşlar tarafından kendisine iletilen konuları dikkatlice dinleyen ve not alan Vali Sonel, toplantıda hazır bulunan kurum müdürlerinden kendisine iletilen sorun, şikâyet ve taleplere çözüm bulunmasını istedi.

Toplantıya Ünye’den gelen Sezai Bülent-Bakiye Yıldıran çiftinin, Suriye’nin İdlip şehrinde görev yapan oğulları Komando Uzman Çavuş Yunus Emre Yıldıran’a düğün yapacaklarını ancak birliğinden izin alamadığını ve bu konuda kendilerine yardımcı olmasını istemesi üzerine Vali Tuncay Sonel daha önce Tunceli’den tanıdığı komutanını telefonla arayarak, düğünü olacak Komando Uzman Çavuş Yunus Emre Yıldıran’a izin verilmesi konusunda ricada bulundu.

Vatandaşların dertleriyle hemhal olmayı her daim sürdüreceğini ifade eden Vali Sonel, “Devlet, Millet için vardır. Her daim vatandaşımızın derdine çare olmaya çalışacağız. Onların yüzlerinin gülmesi için elimizden geleni yapacağız. Halk Günü toplantılarımızda, bazı kurum müdürlerimizle birlikte vatandaşlarımızın karşılaştığı sorun ve sıkıntılarını dinliyoruz. Bizlerden isteklerini ve taleplerini alıyoruz. Devletimizin imkânları ölçüsünde de hepsine çare bulmaya çalışıyoruz" dedi.

Toplantıya katılan vatandaşlar, sorunlarının dinlenmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, Vali Tuncay Sonel’e teşekkür ettiler.

Haber: Sümeyye ŞAHİN