Bugün, 26 Ocak 2022 Çarşamba
  • Çarşamba 2 ° / 0.5 ° Hafif kar
  • Perşembe 1.8 ° / -6.1 ° Heavy snow
  • Cuma 2.3 ° / -6.3 ° kırık bulutlar


TOPLUMSAL HUSUS!

TOPLUMSAL HUSUS!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile açıklamada bulundu.

Engellilerin toplumla bütünleşmelerini çok önemsediklerinin altını çizen Başkan Şanlıtürk, yaptığı açıklamada; “Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin maruz kaldığı bir sağlık sorunu olmaktan ziyade, sosyal boyutlarıyla her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini asgariye indirmek için herkesin katkı ve ortak çabasına ihtiyaç duyulan toplumsal bir husustur” dedi.

Şanlıtürk, açıklamasının devamında; “‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla hareket ederek engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın içerisinde etkin olarak yer almaları, günlük yaşama engelsizce katılmaları, toplumla bütünleşmelerini çok önemsiyoruz.

Bu vesile ile fırsat eşitliğine sahip olmaları için çok ciddi düzenlemeler yapılması ve hayata geçirilmesi sosyal politikalar vesilesiyle de engelli vatandaşlarımızın çok daha kapsamlı hizmetlerden istifade edebilme imkânı sağlanmaya devam edilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

Başkan Şanlıtürk, gerekli koşullar sağlandığında engelli vatandaşların büyük başarılara da imza attığına dikkat çekti ve şöyle devam etti; “Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir. Engelli kardeşlerimiz gerekli koşullar sağlandığında, sosyal ve fiziki engeller kaldırıldığında, kendilerine güvenilip fırsat verildiğinde, sanattan spora, eğitimden girişimcilik ve üretime kadar her alanda gurur verici başarılara imza atarak Devletimizin ve milletimizin onlara olan desteğine fazlasıyla karşılık verdiklerine memnuniyet ve gururla şahit oluyoruz. Bu vesile ile engellerin hep birlikte çalışarak aşılacağı engelsiz bir dünya temennisiyle öncelikle Ordu’da yaşayan engelli kardeşlerim başta olmak üzere tüm engelli bireylerin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlar sağlıklı, mutlu ve huzurlu yarınlar dilerim” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi