Bugün, 15 Mayıs 2021 Cumartesi
  • Cumartesi 18 ° / 13 ° Güneşli
  • Pazar 17 ° / 14 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 17 ° / 14 ° Bulutlu


ÜNYE YATIRIM DÖNEMİ GEÇİRİYOR!

ÜNYE YATIRIM DÖNEMİ GEÇİRİYOR!

Ünye son dönemde özellikle altyapı ve yol yatırımları anlamında tarihinde görülmemiş bir yatırım dönemi geçiriyor. Ünye’nin her noktasında hummalı bir çalışma yürütülüyor.

2 bin 800 km’lik yol hizmet ağına sahip olan Ünye’de dokunulmadık nokta bırakılmaması talimatını veren Ünye belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bu çerçevede kırsal kesimler başta olmak üzere merkez mahallelerde altyapı ve yol yatırımlarına ağırlık verdi.

Belediye Başkanı Tavlı’nın 2 yıllık görev süresi içerisinde şu ana kadar 70 km’nin üzerinde beton yol, 48 bin metrekare parke yol, 2 bin metreküp taş duvar, 1100 km stabilize ve tesviyeli yol çalışması ve birçok noktada sıcak asfalt uygulaması gerçekleştirildi.

 

PROJEDE SONA YAKLAŞILIYOR

Ünye’nin yol yatırımları anlamında büyük ivme kazandıracak olan önemli bir projeyi başlatan Başkan Hüseyin Tavlı, Ünye Belediyesi’ne geçtiğimiz aylarda kazandırdığı yaklaşık 50 dönümlük arazi üzerine beton santrali ve konkasör şantiyesi yapım projesini başlatmıştı. Bu kapsamda hızlı bir çalışma takvimine başlanan projede sona yaklaşılıyor. Mayıs ayı içerisinde tamamlanması planlanan tesis hizmete alındığında Ünye’nin yol yatırımları hizmeti ikiye katlanmış olacak. Aynı zamanda kendi tesisinde yol hammaddesi üretecek olan Ünye Belediyesi daha uygun maliyetle üretim yapacağı için çok daha fazla mahalleye yol hizmeti götürmüş olacak.

 

YOL YATIRIMLARINDA TARİHİ ATAK

Yol yatırımlarının en önemli hizmet kalemlerinden biri olduğunun altını çizen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ünye’mizin her mahallesine eşit hizmet anlayışı ile 7/24 esasına göre çalışıyoruz. Bu kapsamda kentimizin yol hizmetini tarihinde görülmemiş şekilde karşılamış olmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

Haber: Dilek TİRYAKİ