Bugün, 5 Aralık 2021 Pazar
  • Pazar 14.8 ° / 8.4 ° bulutlu bulutlar
  • Pazartesi 19.2 ° / 9.4 ° Bulutlar
  • Salı 19.7 ° / 9.5 ° Açık hava


ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR!

Ordu ölçme, değerlendirme ve sınav merkezi üretiyor.

Ordu İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı kurulan ölçme, değerlendirme ve sınav merkezi kurulduğu günden bu yana fark yaratmaya devam ederken, tarama testleri, soru bankası, yardımcı kaynak paketleri, konu anlatımları, soru çözümleri, rehberlik faaliyetleri ve mesleki tanıtımlar yaparak eğitim adına üretmeye devam ediyor.

Ölçme, değerlendirme ve sınav hizmetleri merkezinde yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi almak üzere merkezi ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu; ölçme, değerlendirme ve sınav ekibi ile bir araya geldi. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Merkezi Şube Müdürü Ayfer Oral Aydın ve Müdürlüğün ölçme, değerlendirme ve sınav merkezinde görevli öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda öğrenciler için hazırlanan destek paketleri ve Ordu ÖDM'nin 2021-2022 eğitim öğretim yılı faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri şubesinden sorumlu Şube Müdürü Ayfer Oral Aydın ve Müdürlüğün Ölçme Değerlendirme Merkezinde görevli öğretmenler ile buluşan Müdür Vargeloğlu, yaptıkları çalışmalarda gösterdikleri başarılardan dolayı ögretmenleri tebrik ederek, kendilerine emek ve gayretleri için teşekkür etti.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Merkezi olarak öğrenci ve öğretmenlere destek olmak üzere yardımcı kaynaklar dijital ortamda kullanıma sunuldu.

Buna göre, ÖDM web sayfasında (orduodm.meb.gov.tr) öğrenci ve öğretmenler için hazırlanan;

* Merkezce hazırlanan yardımcı kaynak paketlerinin içerisinde 8. ve 12. sınıflar için her ayın başında yayınlanacak olan Kazanım Tarama Testleri ile bu tarama testlerinin çözümleri,

* 8. sınıf matematik ve 12.sınıf Türkçe derslerinin YouTube kanalında yayımlanan konu anlatımlı videolarının notları,

* 8.sınıf öğrencilerine Türkçe dersi için merkezi sınavlara yönelik hazırlanmış, her ay yayınlanacak olan kavram haritaları ve bu haritaların basıma hazır şekilde A4, A3 ve 50*70 ebatlarında posterleri,

* Kazanım tarama testlerinden oluşan LGS Türkçe ve matematik dersleri ile YKS Türkçe, matematik ve fizik derslerinden hazırlanan soruları içeren soru bankası çalışmaları yayımlanmaktadır.

Merkezi Sınavlar ile ilgili olarak;

* Merkezce hazırlanan, LGS ve YKS 'ye yönelik öğrencilerin kazanım eksiklerini belirlemek üzere sınavlar yapılması planlanmaktadır.

* LGS' ye girecek olan öğrenciler için aralık, mart ve mayıs aylarında üç kazanım değerlendirme sınavı ve YKS' ye girecek gençler için aralık ayında TYT, haziran ayında AYT olmak üzere iki sınav yapılması için hazırlık yapılmaktadır.

* ÖDM' de görevli öğretmenler tarafından hazırlanan videolar, kanalda yayınlanmaya başlamıştır. Bu videolarla öğrencilere konu anlatımları, soru çözümleri, rehberlik faaliyetleri ve mesleki tanıtımlar yapılacaktır.

* Merkezi sınavlara yönelik 8. sınıf öğrencilerine Türkçe dersi kavram haritaları, matematik dersi konu anlatım videoları, YKS için üniversiteye hazırlanan gençlere Türkçe ve Matematik derslerinden AYT ve TYT konularını içeren konu anlatım videoları, Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü YouTube kanalında yayımlanmaya başlamıştır.

OMAS 2022 (Okuduğu Metni Anlama Sınavı )

4.sınıf öğrencilere Mart 2022'de okuma becerileri ve öğrenci tutumlarını ölçmek amacıyla OMAS 2022 uygulanacak.

BECERİ TEMELLİ SORU HAZIRLAMA ÇALIŞTAYI

Öğretmenlerin ölçme değerlendirme sürecinde kullandığı çoktan seçmeli soru hazırlama becerilerini geliştirmek amacıyla kasım, aralık ve haziran ayı mesleki çalışma dönemlerinde çalıştay düzenlenmesi planlanmaktadır denildi.

Haber: Dilek TİRYAKİ