reklamy
  • Perşembe 26 ° / 17 ° Güneşli
  • Cuma 25 ° / 18 ° Güneşli
  • Cumartesi 26 ° / 21 ° Fırtına


UYARDI!

 

Ordu’ya adım attığı günden beri her fırsatta maske, sosyal mesafe ve temizlik uyarıları yaparak Koronavirüse salgınına karşı dikkatli olunmasını isteyen Ordu Valisi Tuncay Sonel, bir kez daha uyarılarını yineledi.

Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirleri görüşmek, alınan tedbirlere vatandaşların riayet etmeleri ve ilave tedbirlerin görüşülmesi amacıyla Vali Tuncay Sonel'in başkanlığında İl Pandemi Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

“ZORUNLU OLMADIKÇA KATILMAYALIM”

Son günlerde il dışından düğün ve cenazelere gelen vatandaşların bulaştırdığı pozitif vakalar nedeniyle Ordu ili genelinde artış yaşandığına vurgu yapan Vali Sonel, “Rehavete kapılmayalım. Düğün ve cenazelere zorunlu oldukça gitmeyelim. Maskemizi takalım, sosyal mesafeye ve temizliğe dikkat edelim” diyerek, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

“ALINAN ÖNLEMLERE UYALIM”

Vali Tuncay Sonel, “Sağlık ekibimiz çok özverili bir şekilde çalışıyor. Ailelerini görmeden hastanede görev yapan doktorlarımız, hemşirelerimiz, sağlık çalışanlarımız var. Onların işlerini kolaylaştırmak adına, hem kendi sağlığımız, hem çevre ve insan sağlığı için dikkat etmekte fayda olduğunu özellikle belirtmek isterim" dedi ve Ordululardan Covid-19 ile ilgili alınan önlemlere uymalarını, hassasiyet ve titizlik göstermelerini istedi.

“SOSYAL MESAFEYE UYALIM”

Vali Tuncay Sonel, “Üzerine tekrar basarak ifade ediyorum. Sosyal mesafeye uyarak, hijyen kurallarına dikkat edelim. Pandemi ile birlikte yeni bir yaşam şekli hayatımıza girdi. Sağlık Bakanlığımızın ve İçişleri Bakanlığımızın almış olduğu kararlara, Sayın Cumhurbaşkanımızın belirtmiş olduğu hususlara dikkat edip, birlik ve beraberlik içerisinde milletimiz ve devletimiz el birliği ile koronavirüsü hep birlikte yeneceğiz” diye konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Vali Tuncay Sonel, konuşmasının son bölümünde zorunlu olmadıkça, düğün ve cenazelere katılım sağlanmaması gerektiğinin altını bir kez daha çizerek sözlerini şöyle tamamladı: “Covid-19 ile ilgili alınan tüm tedbirlere vatandaşlarımızın gereken hassasiyeti göstermesini istiyoruz. Özverili çalışmaları dolayısıyla sağlık teşkilatımıza da teşekkür ediyoruz.”  

“REHAVETE KAPILMAYALIM”

Son zamanlarda Ordu’da artan pozitif vakalardan dolayı Ordu Valisi Tuncay Sonel, uyarılarını sosyal medya hesabından da yaparak, "Son günlerde Ordu Genelinde düğün ve cenazelere İl dışından gelen misafirlerin bulaştırdığı pozitif vakalar maalesef artmaya başlamıştır. Lütfen rehavete kapılmayalım. Düğün ve cenazelere zorunlu olmadıkça gitmeyelim. Maskemizi takalım. Sosyal mesafeye ve temizliğe dikkat edelim." Dedi. Haber: Soner ÖZDEMİR