Bugün, 5 Aralık 2021 Pazar
  • Pazar 14.8 ° / 8.4 ° bulutlu bulutlar
  • Pazartesi 19.2 ° / 9.4 ° Bulutlar
  • Salı 19.7 ° / 9.5 ° Açık hava


VARGELOĞLU, E-TWİNNİNG ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Ünye İlçesinde e-Twinning ödül törenine katıldı.

2019-2020 döneminde yürütülen projelere ait Ulusal ve Avrupa eTwinning kalite etiketi ödülleri ve eTwinning Okulu Levhaları Ünye'de düzenlenen törenle takdim edildi.

Ünye, Çaybaşı ve İkizce ilçelerinin katılımlarıyla Ünye ilçesinde gerçekleştirilen ödül törenine, 77 öğretmen ve 39 yöneticiyle toplam 116 personel katıldı.

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen eTwinning ödül törenine İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Ünye İlçe Millî Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Çaybaşı İlçe Millî Eğitim Müdürü Aykut Fidan, İkizce İlçe Millî Eğitim Müdürü Hasan Güneş, Şube Müdürü Musa Gözüdik ve Ordu eTwinning İl Koordinatörü Burçak Özyurt Çankırılı ile "eTwinning Okulu" olmaya hak kazanan okulların yöneticileri ve Ulusal/Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanan öğretmenler katıldı.

Düzenlenen ödül töreni, Ordu eTwinning İl Koordinatörü Burçak Özyurt Çankırılı'nın ilimizde yürütülen ve planlanan projelerle ilgili bilgi verdiği sunum ile başladı. Yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Çankırılı, büyük bir katılımın gerçekleştiği programda; eğitimin milletleri birleştiren, gelişime ve ilerlemeye açık misyonunun 21. yüzyıl ihtiyaçlarını belirleyen ortak yönelişler olduğunu ifade etti.

Hedefin öğrenci ve öğretmenlerin AB projeleri içerisinde yer almalarını sağlayarak yabancı dil yeterliliklerini geliştirmelerini, eğitim dünyasındaki yeni yaklaşımları paylaşmalarını ve daha iyi eğitim öğretim becerileri geliştirmelerini sağlamak olduğunu ifade eden Müdür Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Ordu'da projeler konusunda yeterli seviyedeyiz fakat, kendimizi yeterli olmanın da ötesine taşımalıyız. İlimizde yürütülen projelerde müthiş bir gelişme olduğu görülüyor. eTwinning programlarında yürütülen projelerimizin hem Türkiye'de hem de Avrupa'da tanınır hale geldiğini hep birlikte izliyoruz. Bu durum, hepimiz için gurur verici bir tablo. Ayrıca ERASMUS, TÜBİTAK, TEKNOFEST ve eTwinning alanlarında nitelikli ve nicelikli projeler ortaya koydukları için öğretmenlerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda öğretmenlerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerini yurt dışı kaynaklı beslemek, dijital içerik geliştirmeleri ve eğitim ortamları oluşturmalarını sağlamak için çalışmalar yapıyoruz. Sizlerin kişisel ve mesleki gelişimlerinize sağladığı katkıların yanı sıra öğrencilerinizle keyifli ve verimli vakit geçirme imkânı sunan eTwinning, yeniliğe ayak uydurmamız gereken çağımızda önemli bir köprü vazifesi görüyor." dedi.

Türkiye'nin eTwinning alanında yapılan proje ve kazanılan ödüller açısından Avrupa'da birinci sırada yer aldığını ifade eden Vargeloğlu, konuşmasında "Kayıtlı öğretmen sayısı bakımından ilimiz, 10.389 ile 81 il içinde 17. sıradadır. Kayıtlı proje sayısı bakımından 2.979 proje ile 81 il içinde 15. sıradadır. eTwinning, Avrupa'ya uzanan bir yol ve sizler de Ordu'muzu bu yolda çok güzel temsil ettiğinizi almış olduğunuz etiketlerle de göstermiş oldunuz. Ordu'nun fark yaratan öğretmenlerine ve okul yöneticilerine gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Daha başarılı ve kaliteli projeler yürüteceğiniz bu yolda, hepinize başarılar diliyor ve hepinizi tebrik ediyorum." diye konuştu.

Tören, protokol konuşmalarının ardından Ünye İlçe Millî Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz'ün anısına Müdür Mehmet Fatih Vargeloğlu'na tablo takdimi ve katılımcılara ödüllerin takdimiyle sona erdi.

Haber: Dilek TİRYAKİ