Bugün, 5 Aralık 2021 Pazar
  • Pazar 14.8 ° / 8.4 ° bulutlu bulutlar
  • Pazartesi 19.2 ° / 9.4 ° Bulutlar
  • Salı 19.7 ° / 9.5 ° Açık hava


VARGELOĞLU, GÜLER’İ ZİYARET ETTİ!

VARGELOĞLU, GÜLER’İ ZİYARET ETTİ!

Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'i ziyaret ederek, bilgilendirmelerde bulundu.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'i ziyaret ederek, ilimizde yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ve projeler konusunda bilgi verdi.

İlimizde yapılan eğitim öğretim çalışmalarının ve projelerin görüşüldüğü ziyarette, Müdürlük ile Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında "Eğitimde İşbirliği Protokolü" imzalandı.

Ziyarette, düzenlenen protokol imza töreninde hayırlı olması temennisinde bulunan Müdür Mehmet Fatih Vargeloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler "eğitimde işbirliği protokolü"nü imzaladı.

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, ziyaretlerinden dolayı Müdür Vargeloğlu'na teşekkür ederek, görevinde kolaylıklar ve başarılar diledi.

Müdürlük ile Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda imzalanan eğitimde işbirliği protokolünde eğitimden, sosyal ve kültürel faaliyetlere, malzeme temininden, sportif çalışmalara kadar tüm eğitim öğretim kapsamındaki etkinlikler yer alıyor. Ayrıca, imzalanan protokol çerçevesinde ''Erken Yaşta Judoyla Spora Başla'' ve "Minik Raketler Okullarda" projesi ile 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda çocukların erken yaşta spora başlaması, kötü alışkanlıklardan korunmaları ve beden-ruh gelişiminin bir bütün halinde gelişimine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Okullarda yürütülen eğitim öğretim çalışmalarının ve projelerin ortaklaşa yapılmasının sağlandığı protokolde sporun yaygınlaştırılması, çocukların spora teşviki konusundaki çalışmaların arttırılması, okullarda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturularak öğrencilerin spor aktivitelerine erişimlerinin sağlanması, sporun tabana yayılması, öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi, beden eğitimi ve spor alanında ihtiyaç duyulan alanlar için nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi, tenis sporunun hedeflerine uygun davranışlar kazanmaları, öğrencilerin sağlıklı, özgüveni yüksek, karar verme becerisi gelişmiş, hızlı ve doğru karar verebilen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amaçlanıyor.

Haber: Mert Tolga COŞGUN