reklamy
  • Pazar 27 ° / 21 ° Fırtına
  • Pazartesi 29 ° / 22 ° Fırtına
  • Salı 27 ° / 21 ° Güneşli


YEDİYILDIZ’DAN MUHASEBECİLERE ZİYARET

 

AK Parti Ordu Milletvekili Prof. Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu SMMM Oda Başkanı Bahadır Baş’ı makamında ziyaret etti.

Milletvekili Yediyıldız’ı Oda Başkanı Bahadır Baş, Oda Başkan Yardımcısı Orhan Murat Gür, Oda Sekreteri Mehmet Ender Sönmez, Oda Saymanı Dursun Serdar Yıldıran, Oda Yönetim Kurulu Üyesi Tuğba Kılıç, Oda Disiplin Kurulu Başkanı Murat Başaran Sağra, Oda Denetleme Kurulu Başkanı Hatice Şahin Ergül ve meslek mensupları karşıladılar.

Ziyarette Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş; “Odamızın dört yüze yakın üyesi bulunmakta olup, stajyer ve stajyer adayları, muhasebe çalışanları ve ailelerimiz ile on bin kişilik bir muhasebe ailesiyiz. Kamu kurumu niteliğinde meslek odasıyız vermiş olduğumuz hizmet kamusal bir niteliğe de sahiptir. Özellikle pandemi sürecinde yaklaşık üçyüzbin şirketin ve üç milyona yakın çalışanın ‘Kısa Çalışma Ödeneği ve Nakid Ücret Desteği’ başvurusunu sağlığımızı hiçe sayarak gerçekleştirdik. Ülke ekonomisinin çarklarının dönmesi için her zaman üreten ve sorumluluk alan bir mesleği icra ediyoruz.” Dedi.  

AK Parti Ordu Milletvekili Opr. Dr. Şenel Yediyıldız; “Değerli başkanım, değerli arkadaşlar sizlerle buluşma hesabımız planımız uzun zamandır vardı, ancak bugüne nasip oldu. Sizlerle ile burada olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Sayın başkanımın dediklerine katılmamak mümkün değil. Arabuluculuk konusunda sizin de alanınız ile ilgili olarak arabuluculuk yapabilmeniz lazım. GEKAP Beyannamesi konusu burada işin kolayına kaçılmış başkanımın dediği gibi kaynaktan kesilmesi gerekli, mali müşavirler bunu yapsın demek kolaya kaçmak olmuş, bunlar eksiklerimiz bunları kabul ediyorum, olması gerekenleri de kabul ediyorum yeni bir devlet düzeninin başındayız hala eski şeylerin sıkıntılarını çekiyoruz. Biraz daha başkanlık siteminde ki kastımız demokrasiyi tek elden idare eden, herkesin kendi kafasına göre yorumladığı bir nizam olmaktan çıkarmamız gerekiyor. Paylaşmacı olmak zorundayız sorunlara birlikte çözüm üretmek zorundayız yoksa bu ülkeyi yönetemeyiz. Bu anlayışı benimsersek başarılı oluruz.” dedi. Haber: Soner ÖZDEMİR