reklamy
  • Cuma 24 ° / 20 ° Fırtına
  • Cumartesi 23 ° / 19 ° Parçalı bulutlu
  • Pazar 24 ° / 17 ° Parçalı bulutlu


ZAMANDAN VE YAKITTAN TASARRUF

Gülyalı Belediyesi’nin Taşlıçay ve Tepealtı’ndaki yaptığı 6 Km’lik yol çalışması zamandan ve yakıttan tasarruf ettirecek.

Gülyalı Belediyesi’nin Taşlıçay ve Tepealtı’ndaki yaptığı 6 Km’lik yol çalışması zamandan ve yakıttan tasarruf ettirecek.

Gülyalı’da Tepealtı Mahallesi’nde yeni açılan yol ağında çalışmaların sonuna yaklaşılıyor. Taşlıçay ve Tepealtı Mahallelerinde yaşayan vatandaşlar gerçekleştirilen yol çalışmasıyla zamandan ve yakıttan tasarruf edecek. Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe çalışmanın yapıldığı güzergâhta incelemelerde bulundu.

YENİ AÇILAN YOLLAR BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLIYOR

Gülyalı Belediyesi’nin mevcut yol ağlarında gerçekleştirdiği betonlama ve düzenleme çalışmalarının yanı sıra yeni yol açma çalışmaları da aralıksız devam ettirdiğini belirten Başkan Tepe, “Yeni açtığımız yollarda vatandaşlarımıza kolaylık sağlıyoruz. Taşlıçay ve Tepealtı mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımız Ordu istikâmetine dönüşte ilçe merkezindeki kavşaktan dönmek zorunda kalıyordu. Gidiş-dönüş yaklaşık 6 km’lik bir kayıp. Burada gerçekleştirdiğimiz çalışmayla bu kaybı telafi ediyoruz. Karayoluna paralel yeni bir iç yol açıyoruz ve Tepealtı’ndaki kavşağa bağlıyoruz. Çalışmalar tamamlandığında Vatandaşlarımız hem zamandan hem de yakıttan büyük bir tasarruf sağlayacak ve ulaşım kolaylaşacak” dedi.

BENZER UYGULAMALAR YAYGINLAŞIYOR

Geçtiğimiz yıl benzer bir uygulamayı Turnasuyu’nda hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Tepe, “Kargın mevkiinde gerçekleştirdiğimiz çalışmayla bölgedeki insanları ulaşım bakımından rahatlattık. Ordu şehir merkezine çok daha kısa zamanda gidebiliyorlar. Fındık hasadının ardından da ilçe merkezinde Gülistan Mahallesi’nde benzer bir çalışma gerçekleştirip 5 mahalleyi karayoluna inmeden birbirine bağlayacağız. Ortaya koyduğumuz çalışmalarda vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırıyoruz ve yakıt konusunda da tasarruf sağlayarak ekonomik anlamda katkı sağlamış oluyoruz” dedi. Haber: Furkan TOMAKİN