reklamy
  • Cuma 23 ° / 16 ° Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 20 ° / 17 ° Parçalı bulutlu
  • Pazar 19 ° / 15 ° Fırtına


ZATÜRRE AŞISI AYAĞA GİDİYOR

​​​​​​​Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmeti Ekipleri tarafından evde sağlık hizmeti alan hastalara Pnömokok (Zatürre) Aşısı uygulanmaya başlandı.

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmeti Ekipleri tarafından evde sağlık hizmeti alan hastalara Pnömokok (Zatürre) Aşısı uygulanmaya başlandı.

Ülke genelinde ve Ordu’da uygulanmakta olan evde sağlık hizmetinin hasta ile sağlık çalışanını ev şartlarında buluşturan bir hizmet olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu, “Evde sağlık hizmetinin amacı; yatağa bağımlı veya hareket kısıtlığı olan ve ağır-kronik hastalığı olan hastaların tedavisine evde devam edebilmesi için gereken tedavi desteğini ikamet adresinde sağlamak ve yaşlıların kendi evlerinde ya da çevrelerinde bağımsız olarak yaşayabilmelerini sağlayarak yaşam kalitesini artırmaktır.” dedi.

444 38 33 Ulusal çağrı merkezi aracılığı ile Evde sağlık hizmetlerine başvuru yapmış olan hastalara 24 saat içerisinde ikametlerinde evde sağlık hizmetleri ekipleri tarafından ziyaret edildiğini belirten Kasapoğlu, “Ziyaret edilen hastaları Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre değerlendirdiklerini ve bu değerlendirme sonucuna göre hastanın Evde Sağlık Hizmeti alıp almayacağına karar verildiğini” söyledi.

Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanan 65 yaş üstü ve risk grubunda bulunan hastalara son günlerde kamuoyu gündeminde yer edinen aşılardan olan pnömokok (zatürre) aşısının da  evde sağlık hizmetleri kapsamında uygulandığını aktaran İl Sağlık Müdürü Kasapoğlu, “Bugüne kadar Ordu İli genelindeki evde sağlık hastalarımız değerlendirilerek, sağlık açısından aşı olmasında sakınca görülmeyen 65 kişiye pnömokok (zatürre) aşısı uygulanmıştır.” dedi. Haber: Dilek TİRYAKi