reklamy

Mustafa KÖKSAL


5-11 GÜNLERİ

5-11 GÜNLERİ


Amatöre hafta imiş. Hangi amatöre? Kapı kapı iş adamlarından, insanlardan para isteyen, kulübüm yaşasın diye uğraşan insanların koşuşturduğu amatörlerin mi?

Elde yok avuçta yok, belediyelerin 5 - 10 verip yardım ettik dedikleri o kuru ekmek, 3- 5 zeytin bir çaylı sofralarında sezon boyu yalnızlığın içindeki amatörlerin mi?

 

Amatörler bu ülkenin temeli bu temelin üzerinde muhteşem gökdelen gibi kaymağı yiyen sözde profosyonellerin aldığı trilyonlarca para karşısında 3 - 5 milyonla geçinin diye kıyıya atılmış amatörlerin mi haftası?

Eskiden amatörler kral gibi idi bundan 60 yıl önce, bugün el açıp iş adamları kapısında gezen muhtaç insan tipi misali ettiniz onları. Ellerine koyulan 3 - 5 milyonla bir iş yaptı gibi, yalandan gülerek bakan belediyeler ve yetkili kılınan suratlar.

Öncelik doyumsuz takımlar profosyoneller değil milyonlarca para aktarılan alanlar değil. Almanya, Hollanda gibi öncelik destek amatörler ve altyapılar olmalı Ordu’mun ağbisi.

Eskiden bu amatörleri taşıyan fırıncı, iş adamı, tüccarlar olurdu, bankada ki müdür bile, bugün el açıp iş insanı kapısında para isteyen yöneticiler, bu ayıp size ağbiler.

Neyse paranız desteğiniz olmasada, ASKF’niz var, birde 6 günlük bir gününüz amatörler.

Bozdurun her günü harcayın bir sezon sizlere yeter, para yukardaki muhteşem villaların masrafı için...

Hayırlı olsun olmayan amatörün günü...

Bayılıyorum bu hastalıklı işlere.. Tıpkı eğitim verilmeyen bomboş ögrenciler misali bu alan, kuru ekmek, 3 -5 zeytin ve çay, yeter afiyet olsun bir sezon....