reklamy

Öznur GÖZÜDOK


ADALETİNİZ BATSIN!

ADALETİNİZ BATSIN!


Bu hafta sizlere iki olay ve sonrasındaki adalet sisteminin ne kadar da insanları hayatından bezdiren, yaralayan ve toplum olarak adalet sistemimize güvenmediğimizi gösteren olaylardan bahsedeceğim.

 

Hepimizin aylardır gözü kulağı gelecek haberlere kilitlendi.

Birincisi Aleyna Çakır ve ikincisi Kadir Şeker olayı tüm Türkiye'nin gündemine oturmaya devam ediyor.

 

Eski sevgilisi Ümitcan Uygun tarafından dövülerek öldürüldüğü iddia edilen Aleyna Çakır'ın ailesi adalet peşinde!. Kızlarının ölümünden sorumlu tutulan gencin bir an önce cezasını çekmesini istiyorlar.

 

Aleyna Çakır olayı nedir? Aleyna Çakır nasıl öldü? Şeklindeki sorular gündemin en çok merak edilen konularından biri oldu. Şüpheli ölümü ile Türkiye'nin gündemine oturan ve erkek arkadaşı tarafından defalarca dövülen genç kızın olay günü de aynı şiddete maruz kaldığı ve banyoda kendini astığı söylenmiş durumda.

 

Kız arkadaşını başka erkeklere pazarlayarak onun parasına el koyan, döven, şiddet uygulayan ve binlerce kişi tarafından bunlar beyan edilmesine rağmen hala serbest olarak dolaşan bu caniyi daha ne kadar görmezden geleceksiniz? Anne ve babanın ekranlara çıkıp ayılıp bayılmasına daha ne kadar göz yumacaksınız? Bu katil ruhlu sapık Ümitcan Uygun'u kim, neden bu kadar koruyor?

 

Bunu bu kadar koruyan devlet, Kadir Şeker'e neden aynı törelansı göstermiyor?

 

Hepimizin aylar önce yakından takip ettiği Kadir Şeker olayına gelirsek; yargılandığı davada 12 yıldan 18 yıla kadar hapsi istendi.

 

Konya'da sevgilisini darbettiğini düşündüğü kişiyi engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker'in yargılandığı davada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanığın "haksız tahrik altında kasten öldürme" suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını, haksız tahrik indiriminin de üst seviyeden uygulanmasını istedi.

 

Eee, ne oldu şimdi??

Bir tarafta adaletin bir an önce gelmesini bekleyen acılı anne ve baba... Diğer tarafta hiç tanımadığı bir kadını ölümden kurtarırken düştüğü durumla hayatı kararan bir genç...

 

Bu nasıl adalet anlayışı, bu nasıl bir adalet sistemi??

 

Türkiye'de kimse adalete inanmıyor ve güvenmiyor. Bu yüzden bazen insanlar adaletlerini kendi düzenlerine göre sağlamak istiyor. Bunu biz ne kadar yanlış görsek de, zaman zaman hepimizin aklından aynı düşünce geçiyor.

 

ADALETİNİZ batsın, bir an önce akılcı bir adaletle şu insanların acılarını dindirin, lütfen!!

 

Adaletin varlığına inandığımız, güzel bir dünya düşüncesiyle...