reklamy

Öznur GÖZÜDOK


ADAMLIĞINIZDAN UTANIN!

ADAMLIĞINIZDAN UTANIN!


Adam dediysem öyle kadınına, kızına, etrafındaki bütün kadınlara sahip çıkan, koruyan, kollayan adam gibi adamlara sözüm yok elbette! Diyecek söz bulamadığından, terbiyem buna müsaade etmediğinden bu "adam" sözcüğünü söylemek zorunda olduğumdan, affınıza sığınarak söze başlamak istiyorum.

5 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in (27) cansız bedeni Muğla'nın Menteşe ilçesinde ormanlık alanda bulundu.

Edinilen bilgiye göre, şüpheli olay günü konuşmak için otomobiline aldığı Pınar'ı kendisine ait bağ evine götürdü. Burada çıkan tartışmada döverek darp ettiği Pınar, bayıldı. C.M.A. da genç kızı boğarak öldürdü.

Pınar'ın cansız bedenini de varile koyup, ormanlık alana götürüp attı.

Şüpheli C.M.A.'nın ilk ifadesinde cinayeti itiraf ettiği öğrenildi. Evli ve bir çocuk babası olan katilin bar işlettiği öğrenildi.

Müslüman bir ülkede olmamıza rağmen, kadınların gülüşünden korkan bir coğrafyada yaşamaktan, "Ya benimsin ya kara toprağın" ifadesinde gizlenen erkek egemen kültüründen de nefret ettim artık... Seçme hakkının, reddetme hakkının, hayır deme hakkının kadınların da hakkı olduğunu artık öğrenmemiz gerekirken, kişinin hayatına son vermek son derece cahilce bir tutum olduğuna inancım tam.

Lanet olsun... Kadının özgürlüğünden kirli ellerinizi çekin artık!. Ne üzücü bir durum bu yaşananlar.. .

Hiç bir anne ve baba evladını bu şerefsizler gelipte öldürsün diye yetiştirmiyorlar. Söylenecek ne çok beddua varsa söylüyorum ama kelimeler boğazıma düğümleniyor. Buraya yazamıyorum.

Böyle güzel bir gülüşü ancak içinde öfke ve nefret taşıyan biri öldürebilir. İhtiyacı olan sevgiyi annesinden, şefkati babasından, merhameti etrafından alamamış biri...

Çocukluğunda ruhuna iyilik yerine kıskançlık tohumları ekilen biri...

İnsan yerine konulmayıp değersizleştirilmiş biri...

Dünyaya getirilen her çocuğun başkasının hayatına da dokunabileceğini düşünüp ona göre yetiştirelim evlatlarımızı...

Bugün katil olan da, hırsız olan da, yere çöp atan da, tacizde bulunan da, iyilik yapan da, faydalı işler yapan da, güzellikleri yayan da bizim yetiştirdiğimiz çocuklar değil mi?

Gözlerimizde gülmeye devam edeceksin güzel kız.. Allah rahmet eylesin, mekanın cennet olsun.

Kadın cinayetlerinin olmadığı, insanların kadına, çocuklara değer verdiği güzel topraklarda yaşamak ümidiyle...