Bugün, 22 Ekim 2021 Cuma

Ayten YÜKSEL


BİR MARKADIR BENİM BABAM


Alaeddin Yüksel’in çocukları olmanın ayrıcalığını hayatımızın her döneminde yaşadık. Aslında bu ayrıcalık, daha çocuk yaşlarda hissedebildiğimiz çok güzel bir duyguydu. Aile olmanın kavramını, öncelikle Canım Anneme verdiğin değer, birbirinize olan bağlılığınız, sevgi ve saygınızla bizlere aşıladınız. Bizlere gösterdiğiniz sevgi, hoşgörü ve merhamet, bizlerin de mutlu bir aile olmamızdaki temeli oluşturdu. Ailemizde daima sevgi, huzur ve mutluluk vardı.

Alaeddin Yüksel’in çocukları olmanın gururunu, yaşlarımız ilerledikçe mahallemizde ve okul yıllarımızda da fazlasıyla hissettik. Bizleri tanımayan büyüklerimiz “Siz kimin çocuğusunuz“ diye sorduklarında, “Alaeddin Yüksel’in çocuklarıyız“ cevabının verdiği olumlu tepkiyi, yüzlerdeki güzel ifadeyi hep gördük. Okul yaşantımızda da değişen hiçbir şey yoktu. Hatta bazen okulda haylazlık yaptığımızda “Senin velin kim“ sorusuna verdiğimiz malum yanıt, onların yüzündeki ifadeyi, bize olan davranışlarını değiştiriyordu. “Ooo Sen Alaeddin Beyin oğlu musun“ deyip okul Müdürümüz Sami Çiçek’ten iki tokat yerine hafif bir tokat yemem ya da Biyoloji dersinde notumun düşük olmasına rağmen “Babanın hatırına notunu yükselttim“ diyen Hocamızın davranışları gibi. 

Sadece bizim çekirdek ailemizin değil, sülalemizdeki tüm insanların kıvanç kaynağı oldun. Bu onur, bu gurur, bu sevgi bize yeter Canım Babam. 

 Alaeddin Yüksel gibi bir markanın ayrıcalığını, okulumu bitirip gerçek hayata, ticaret hayatına atıldığımda çok daha fazla hissettim. Yaptığım iş sebebiyle birçok insanla haşır neşir oluyorum. Bu insanlarla sohbetimiz sırasında konu Senden açılıp Babamın Sen olduğunu öğrenen herkesin verdiği tepki hep aynı “Baban çok değerli bir insan, Baban çok dürüst bir insan, Baban harika bir insan“ gibi şimdi hepsini yazamayacağım çok kıymetli cümleler. Saygı, sevgi ve hürmet içeren ifadeler…

Toplumun her kesiminden böylesine sevgi ve saygı görebilmek çok zordur. Bunu da kendin olarak, yani özün olarak başarabilmek. Hayatının her anında doğru oldun, dürüst davrandın. Ahlâkınla bizlere daima örnek oldun. Asla haram yememeyi, insanlara saygılı ve adaletli olmayı öğrettin bizlere. Senden öğrendiğimiz bu değerlere sıkı sıkıya bağlı kalacağız. 

Bizlere çok değerli bir miras bıraktın: Alaeddin Yüksel gibi saygın bir markayı… 

İyi ki varsın, iyi ki bizim Babamızsın. Seni çok seviyoruz, tüm ailemiz adına Babalar Gününü kutlarım. Rabbim sağlıklı, uzun ömürler versin, Seni başımızdan eksik etmesin inşallah.

Serhan YÜKSEL

Bu duygu yüklü yazıyla hislerini gayet güzel ifade eden Can Eşimi tebrik ediyorum. Sevdiklerimizin kıymetini hayattayken bilelim. Anne, baba, eş, kardeş, dost… henüz yanınızdayken varlığından huzur duyduğunuz tüm insanlara sevginizi dile getirin. Sonra keşke demeyin diyor ve tüm Babaların Babalar Gününü kutluyorum.