reklamy

Öznur GÖZÜDOK


BİR KADIN ve GELİNİ...

BİR KADIN ve GELİNİ...


 

Oğlu; alkol ve uyuşturucu kullandıktan sonra gelinini o gece her zamankinden fazla kum torbasını döver gibi dövüyor ve kıyameti duyan komşuları hemen polis çağırıyor.

Kadın olayı öğrenince hemen avukatlarını alıp oğlunun evine yetişiyor ve gelininin halini görmezden gelip, polislerin zabıt tutmasını engellemeye çalışıyor ama zabıt tutuluyor. Bunun üzerine gelinine dönüp şikâyetçi olmamasını, eğer olursa 2 çocuğunu bir daha göremeyeceğini söylüyor.Gelin, olaydan sonra iki çocuğunu komşulara emanet edip, zabıt tutan polislerle birlikte hastaneye gidiyor ve neredeyse 10 ayrı başlıkta tanımlanan şiddet izi raporu alıyor. Sonrasında mahkeme kadının oğluna, gelinin yaşadığı eve yaklaşmama ve evden uzaklaştırma kararı veriyor.

Sonra ne mi oluyor?

Ev kadına ait olduğu için hemen tahliye kararı aldırarak gelinine evi boşalttırıyor ve gelin iki çocuğu ile kapı dışarı ediliyor.

Peki;

Oğlunun gelinine yaşattıklarına göz yuman ve torunlarının annesine eziyetten kaçınmayan bu kadının kim olduğunu biliyor musunuz?

Maalesef ki bu kadın ;

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 22. dönem Başbakanı Tansu Çiller.

Bu haberi size neden aktardım?

Bir insan ne kadar eğitim alırsa alsın. Merhameti ve vicdanı olmayan birinden hiç birşey bekleyemezsiniz.

Kısacası; kadına, çocuğa, hayvana ve doğaya şiddetin, eğitimle, görgüyle, adapla, parayla alakası yok. Merhametli olmak, insan olmanın erdemini taşımak ve vicdanlı olmakla alakası var.

Çocuklarınızı en iyi okullarda, başarılı olma hırsı ile okutabilirsiniz. Ama onlara iyi, dürüst, vicdanlı, ahlaklı, merhametli olmayı öğretemedikten sonra aldırdığınız eğitimin hiçbir anlamı yok...