reklamy

Öznur GÖZÜDOK


BU BAYRAM BURUK GEÇTİ

BU BAYRAM BURUK GEÇTİ


 

 

Bu yıl, geçmiş yıllara göre çok farklı bir bayram yaşadık. Eskilerin tabiri ile "nerede o eski bayramlar" diyenimiz çok oldu.

 

Her yıl kucaklaşmak, sevdiklerimizi ziyaret etmek, bir gün öncesinden mezar ziyaretlerimizi gerçekleştirmek adet olsa da, bu yıl hepsinden mahrum kaldık. Tek mutluluğumuz sevdiklerimizin sağlıklı bir şekilde yanımızda olmasıydı. Tabii bu Koronavirüs çoğu aileyi perişan etti, büyük küçük demeden yine toprağa verdiklerimiz de olmadı değil!!

 

Herkes evine kapanırken, teknoloji sayesinde görüntülü konuşmalar yaparak sevdiklerimizi aradık, kucaklaştık. Hiç olmazsa hasret gidermiş olduk, bir nebze olsa da!!

Gönül birlikteliğimizi taze tuttuğumuz sürece, hiç bir şey bizi ayrı koyamaz. Hatta bu virüs sayesinde insanlar birbirlerinin kıymetini daha iyi anlar oldu.

 

Bu 4 günlük bayram tatili sürecinde ailemizle birlikte evde olmanın en güzel yanlarını da yaşamış olduk. Herkes çoluğu çocuğuyla ilgilenip, aileler birbirine vakit ayırmış oldu. Neydi o eskiden koştura koştura işe gittiğimiz günler. Ardından yetişemediğimiz, ailemize ve sevdiklerimize ayıramadığımız zamanlar... Oysa bu virüsle beraber herşey çok değişti. Aile olmanın tadına ancak varabildik. "Bir müsibet, bin nasihattan hayırlıdır" sözünü burada kullanmak en doğrusu diye düşünüyorum.

 

Normalleşme sürecine geçeceğimiz şu günlerde, sevdiklerimizin kıymetini daha bir anlamış olarak yolumuza devam edelim. İnsanlarla aramıza dağlar kurmayalım. Yine sosyal mesafemizi koruyor olsakta, büyüklerimize hal hatır edelim. Arada arayıp soralım. Onları hiç unutmayalım. Çocuklarımızla zaman geçirelim. İletişimimizi koparmayalım. Anne baba olmanın keyfine varalım. Bu dönemde öğrendiklerimizi lütfen, unutmayalım.

 

Herşey bir tarafa bu bayram böyle olsa da, aslında çok güzel dersler çıkardık bu virüsten. İnşaallah bu kötü günleri geride bırakır, çok daha güzel günlerde birlikte oluruz. Eski bayramları özlememek dileğiyle, hepinize hayırlı bayramlar diliyorum.