reklamy

Öznur GÖZÜDOK


DARBEYE GEÇİT YOK!

DARBEYE GEÇİT YOK!


 

Ülkemizin iyiliğini, refahını istemeyen hain teröristlerin hazırlamış olduğu bu hain darbe girişimini milletimiz alçaklara göğsünü siper ederek, yüzlerce şehit verse de geri adım atmayarak engellemiştir.

O gece Türkiye tek yürek oldu. Kalpler milletin istiklali ve istikbali için attı. Ankara’da, İstanbul’da, ve nice Anadolu şehrinde millet sokaklara dökülerek vatanına sahip çıktı. Hüzünlü yürekler vatan elden gidiyor diye haykırdı o gece. Türk’ü, Kürd’ü, Lazı, Çerkezi yine bir olmuştu çakal sürüsünün karşısında.

Vatan hainlerinin hesap edemedikleri çok önemli bir şey vardı. Bu millet birlikti, beraberdi ve tek yürekti. Genç, yaşlı, çoluk çocuk demeden sokaklara çıkıp kimimiz tankların önüne dikildi bir dağ gibi, kimimiz silahlı vatan hainlerine siper oldu çıplak elleriyle, kimimiz de kurşunların hedefi oldu kanını akıttı vatan toprağına. Ne olursa olsun, bir an olsun yılmadık, yıkılmadık vatan toprağımıza, bayrağımıza dört elle sarılıp birlik ve beraberliğimizi koruduk.

Hain darbe girişimi sonucu yüzlerce şehit verdik. Kahraman şehitlerimizden başta Ömer Halisdemir ve diğer şehitlerimiz bayrak için, ülke için kendi canını ortaya koyup o alçak saldırılarda şehit düştüler. Her ne kadar içimiz kan ağlasa da ecdadımızın kanını dökerek bizlere emanet ettiği bu vatanı alçaklara teslim etmemenin gururunu yaşadık. Tüm dünyaya Türk vatanının hiç bir zaman parçalanamayacağını bir kez daha gösterdik. 15 Temmuz gecesinde bizim için canlarını veren kahramanlara saygı ve minnet ile…