Bugün, 22 Ekim 2021 Cuma

Ayten YÜKSEL


DEMİR ALİ’NİN YAŞAM MÜCADELESİ

DEMİR ALİ’NİN YAŞAM MÜCADELESİ


Kıymetli Okur: Canının parçası evladın gözünün önünde eriyor. İyileşmesi için 2.1 milyon euroluk ilacı alman gerekiyor. Sahip olduğun evini, arabanı satsan, akrabalarından, eşten dosttan yardım istesen, kenarda kötü günler için biriktirdiğin paranı da eklesen, bu rakama ulaşabilir misin? Maalesef evladını yaşatabilmek için bunlar yeterli değilse ne yaparsın? Boş duramazsın, yavrunun hastalığını tüm insanlara duyurarak bu parayı toplayıp, Onu yaşatmak için mücadele edersin. İşte Demir Ali’nin Annesi Ezgi, aylardır bu mücadeleyi veriyor. Sokaklarda stant kurup yardım toplayabilmek için bazı günler rozet satıyor, bazı günler anahtarlık, fidan, banyo lifi, çember, kurabiye satıyor. Evde oturmak yerine, günlerini sokakta biricik yavrusu için yardım toplayarak geçiriyor. Akşam yorgunluktan bitkin düşmüş  vaziyette topladığı paraları euroya çevirmek için bize geliyor. 1 euro bugün ne kadar bilirsin. Yardım kampanyası başladığından bugüne döviz fiyatları sürekli artıyor. Toplanan paralar euroya çevrilince miktar çok azalıyor. Ben bu Annenin mücadelesine şahidim, Sen yardım ederken sakın tereddüt etme. Ortada öyle büyük bir çaba var ki, için çok rahat olsun. Ettiğin yardım, bir yavrunun hayatını kurtaracak ve sen bir Annenin kalp sızısını dindireceksin. ‘Bir canı yaşatan, tüm insanları yaşatmış gibi olur’ ayetinde de belirtildiği gibi Demir Ali’yi yaşatmak için bu mücadeleye Sen de ortak olabilirsin.

          Son günlerde bu mücadele hakkında bilerek ya da bilmeyerek asılsız yorumda bulunanlar, bir Annenin evladını kurtarmak için canla başla çalışarak  gösterdiği çabayı baltalamak isteyenler, siz gölge etmeyin başka ihsan istemez!!! Bu mücadele sizlere rağmen,iyi kalpli, duyarlı insanlarımız sayesinde, Yüce Rabbimin izniyle başarıya ulaşacak. Demir Ali yaşayacak ve yaşıtları gibi koşup oynayabilecek.

          Demir Ali’nin tedavisi için gereken miktarın yarısından fazlası çok şükür ki toplandı. Ancak kalan miktarın toplanabilmesi için vakit çok daraldı. Bu nedenle hepimizin daha duyarlı olarak, elimizi taşın altına koyup maddi manevi desteklerimizi arttırmamız gerekiyor. Geriye kalan kısım, toparlanamayacak bir miktar değil. Birlikten kuvvet doğar deyip bu mücadeleye hepimiz ortak olalım. Yardım etmek için @behopefordemirali sayfasından bilgi alabilirsiniz.