reklamy

Öznur GÖZÜDOK


GELEN GİDENİ ARATTI MI?

GELEN GİDENİ ARATTI MI?


 

Geçtiğimiz Cuma akşamından başlayarak, bugüne kadar her yeri bembeyaz bir örtüyle kaplayan kar, yaklaşık 4 yıl aradan sonra nihayet yağdı.

Yediden yetmişe herkesin sevindiği, gece yarılarına kadar dışarıdan gelmediğimiz ve doyasıya kayıp oynadığımız kar, nihayetinde soğuk yüzünü de göstermiş oldu.

Hafta sonuna denk gelen kar ve beraberindeki 2 günlük okul tatili öğrencilere ilaç gibi geldi. 4 yıldır kara hasret kalan sadece çocuklar olmadı tabii. O kadar güzel kar fotoğrafları çekindik ki, belki de küresel ısınma yüzünden bir daha bu fırsatı bulamayacağız.

Termometrelerin - 12 dereceyi bulduğu ayaz geceler, Ordu'nun buzlanmasına neden oldu. Hal böyle olunca vatandaşların da şikayetleri artmaya başladı.

Bu insanoğluna ne yaparsanız yapın, kesinlikle yaranılmıyor. Özellikle Altınordu Belediyesi 7/24 çalışmasına rağmen yine de insanlara yaranamadı. Belediye ekipleri sabahın erken saatlerinde işe gidenlere ve özellikle gece mesai sinde çalışan güvenlik güçlerimiz başta olmak kaydıyla sıcak çorba ikramında bulundu. Gece gündüz demeden ana yolları temizlemeye, hastane yollarını açmaya, ölüm halinde köy yollarını açmaya ve gerekli şikayetler üzerine de arayollara girip tuzlama yaparken, yine hiçe sayıldı. Ben sanmıyorum ki, hizmette bir aksaklık olsun.

Hiç düşündünüz mü, Ordu'ya özellikle merkeze bu kadar kar yağdığını? Yağmadı ama yine de "gelen gideni aratıyor" sözüne çok şahit oldum.

Bir zamanlar Belediye'nin önünde şov gösterisine dönüşen araç filosunu grayder, kepçe, kamyon, kar küreme araçlarını bu sefer pek göremedik desek de yalan olmaz her halde. Bunu da söylemeden geçmek istemedim.

Denildiği gibi Enver beyin zamanında yaptığı hizmeti o gün beğenmeyenler, bugün O'nu arar gibi konuşuyorlar ya sinir oluyorum. Bir kere de memnun olun kardeşim! Adamlar ellerinden geleni bir şekilde yapıyorlar işte!!! Gelip kapınızın önünü de temizleyecek değil ya!!!

Yok yok, ben şimdi daha çok inanır oldum. 'Milletin altına döşek, üstüne yorgan olsan' yine de yaranılmayacağını!!!

Başkan Tören çalışma sahasında ekiplerin başında iken çocukları kırmadı, bir gece yarısı onlarla kaydı diye millet konuşuyor. "Başkan ancak çocuklarla kaymayı biliyor' diye. Ben de 'helal olsun' diyorum. Başkaları gibi halkına yukarıdan bakmıyor ya!!!

Bir insanı kırk sene sırtında taşı, bir gün yere bırak. Senden kötüsü olmaz. Bu da aynen böyle! Aslında kimsenin kimseyi aradığı yok. Gelen gideni de aratmaz belki ama bizim şükrümüz yok. Başımıza ne geliyorsa da zaten şükürsüzlüğümüzden geliyor!!