reklamy

Muzaffer GÖZÜTOK


İÇİM ÜRPERDİ!!..

İÇİM ÜRPERDİ!!..


 

 

Ünye’nin Çatalpınar Mahallesi Kızılkaya barınağında geçtiğimiz gece, bir hayvansever tarafından çekilen görüntüler sosyal medyada çoğu kişi tarafınsan tepkiye uğradı. Beni de oldukça üzdü. Hayvanlar su içinde ve titriyorlardı.

Buna hangi insanoğlu dayanabilir ki? Gerçi onları oraya o şekilde bırakıp, kapılarını kilitleyenlere de insan denilebilir mi, bilmiyorum.

Ben gerçekten insanlığımdan utandım. Onlara 'bakıyoruz' diye maaş alanlardan ve insanlara güvenip o hayvanların rahat olduklarını düşünen beyinlerden utandım.

Koskoca Büyükşehir Belediyesi olmuşuz, halâ neyin ne kadar doğru yapılıp yapılmadığını kontrol edemiyoruz ve bilemiyoruz.

O hayvanları su içinde bırakıp, evine sıcacık yatağına uyumaya gidenlerin hiç mi vicdanları sızlamadı acaba? İnsan kendi yavrusunu su içinde bırakabilir mi, hem de kışın bu ayazında?? Onlar da birer yavru ve can değiller mi?

Konu ile ilgili Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Hilmi Güler, bir açıklama yapmış. Onu sizinle aynen paylaşıyorum. "Sosyal medyada bugün yayınlanan görüntüler beni son derece üzmüştür. Yaşanan olayda hatası, kusuru ve ihmali olan tüm yetkililer hakkında soruşturma başlattım. Herkes gereken cezayı alacak. Bu iş bir şov meselesi değil, vicdan meselesidir. Kamuoyuna saygılarımla duyurulur."

Bu sözlerin ardından kim, ne, nasıl bir ceza alır, bilemiyoruz ama inanın vicdanı olmayan birine ne ceza verilirse verilsin. Çok da birşey ifade etmeyecektir.

Bu tür görevlere getirilen kişilerin önce vicdanlı ve merhametli olmaları gerekir.

İnsan nasıl ki, çocuğunu soğuk suyun içinde saatlerce bekletemezse, bu yavrucakları da öyle düşünmeli ve öyle korumalıydılar.

Olmadı, hayır yapıp hayvanları koruyacağız derken, yine sınıfta kalmayı başardık.

Lütfen onların da insanlar gibi yemeye, içmeye, bakılmaya, sıcak ve sağlıklı bir ortama ihtiyaç duyabileceklerini unutmayalım...