Bugün, 9 Şubat 2023 Perşembe

Öznur GÖZÜDOK


KARDEŞ CANINDAN ÖTE, CANDIR!

KARDEŞ CANINDAN ÖTE, CANDIR!


Bir insan yaşamı boyunca hayatına onlarca, yüzlerce insan alır. Kimileri sadece birkaç yıl için, bazıları birkaç ayda belki de birkaç gün için gelir ve misyonunu tamamladıktan sonra kendi yolarına gider.

 

Zamanında bizim için en vazgeçilmez olan ne kadar insan varsa, zamanla herkes gibi olur. Ama aile denildiğinde akan sular durur. Kardeş, bunların arasında en önemlisi ve olmazsa olmazımızdır. Bir insan herkese sırtını dönebilir de, kardeşine asla yapamaz. Onun için dağları bile ateşe verir.

 

Zamanında ödevini yaptığımız, onun yerine markete gidip ekmek aldığımız, temizliği tek başımıza yapıp da birlikte yaptık dediğimiz, son çikolatamızı paylaştığımız, onun karnı doysun diye aç kaldığımız, cebimizdekinin hepsini ona verip gidip borç aldığımız, tek insan kardeşimizdir.

 

Öyle ki düğününde, kendi düğünümüzden fazla ağlarız nedense ve uzaklara gittiğinde canımızın bir parçası da onunla birlikte gider.

Sadece düğün değil, onun tüm özel günlerinde aynı heyecan ve mutlulukla kardeşimizin yanında oluruz. Kardeşimizin doğum gününde sanki o gün biz doğmuşuz gibi sevinir, onun mutlu olması için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırız. Mesafeler ne kadar uzak olursa olsun, gönlümüzün en sıcak yerindedir kardeşlerimiz…

 

Onun derdiyle dertlenip, sıkıntılarına ortak olduğumuz tek insan yine kardeşlerimizdir. Her şeyden ve herkesten önce yine onları düşündüğümüz, bütün sırlarımızı sadece onlarla paylaştığımız tek insandır kardeşlerimiz. Rabbim hiç kimseyi kardeşinden ayırmasın. Allah hiçbir zaman kötü günlerini göstermesin, hiç birimize…

 

Affınıza sığınarak…
Bağışlayacağınızı ümit ederek…
Özel bir gün yazısı düştü kalemden kağıda bugün yine…

Sağlıcakla kalın dostlar.