reklamy

Öznur GÖZÜDOK


LÜTFEN! YARDIMLARINIZI YERİNE ULAŞTIRIN, YANDAŞLARA DEĞİL!!

LÜTFEN! YARDIMLARINIZI YERİNE ULAŞTIRIN, YANDAŞLARA DEĞİL!!


 

 

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” diyerek başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına destek veren herkese öncelikle çok teşekkür ediyorum, hayırlarınız kabul olsun."

*"Gün, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma günü" ise bizim devlete değil de, devletin bize yardım etmesi gerekmiyor mu?

*İşini kaybeden, çalışmayan, iş yerini kapatmak zorunda kalan, işsizler ordusuna bir o kadar dahası eklenirken bizim İspanya ve İtalya'ya yardım etme gibi bir lüksümüz var mı?

*Bu tür salgın hastalık ve doğal afetlerden dolayı meydana gelen olaylarda devlet, vatandaşına sahip çıkmayacaksa ne zaman sahip çıkması gerekiyor?

*Bu kadar insana üvey evlat muamelesi yapılarak, neyin cezası ödettirilmek isteniyor?

*Kaymakamlıklarda bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmaya neden yeni kayıtlar yapılmıyor ve neden sadece eski kayıtlar üzerinden yardım yapılıyor?

*Yeni kayıt başvurularını da alıp, neden bu insanlara da yardım etmiyorsunuz?

Etrafımda o kadar yardıma muhtaç insan var ki, evi olan arabası olan yardım alırken, onlara neden yardım eli uzatılmıyor, anlayabilmiş değilim. Peygamber efendimizin dediği gibi, "komşusu açken, tok yatan bizden değildir" sözü size hiç mi birşey hatırlatmıyor?

Bu virüsün en büyük etkisinin eski günlere olan özlemimizi biraz daha hatırlattığın farkına vararak, bırakalım şu sadece bencillik yaparak, kendimizi düşünmemizi!! Sadece yandaşlara yardım yapmayı, sadece sizi alkışlayanlara kucak açmayı. Ne olursa olsun, hepimiz insanız sonuçta!!

Biz eğer sosyal bir devletsek, lütfen adam kayırma işlerini bırakın ve bir an önce vatandaşınıza sahip çıkın!

Yoksa intiharlar, cinayetler ve boşanmalar gün geçtikçe daha da artacak. Ve devletin yükü bu sefer daha da ağırlaşacak!!!