Bugün, 15 Mayıs 2021 Cumartesi

Mustafa KÖKSAL


MODOFEN MAÇI +

MODOFEN MAÇI +


Cumartesi günü 19 Eylül’de, ilk yarı mağlup sonrası beraber falan, kimin haberi var kimsenin, idareci ve basının. Bugün 3. Lig’de  takımımız var, kötü diye, kovduğunuz makamdan bir insan bunları size bıraktı, Ordu’da bu siyaseti kuran, vekil olan belediye başkanı olan, o Turnasuyu’ndaki muhteşem tesisleri bu ile yapan, Karşıyaka’yı amatörlere  kazandıran adamın bu ilin futboluna kattığı bugünkü 52 Orduspor ve ona başkan olan insan bu kadar kötü günleri işinde bile  yaşamamıslardır.

İlk yarı mağlup ikinci yarı berabere gibi cümlelerden bile utanır olmamakta, bu takımın maçı var basın hariç kimsenin haberi yok, umurundada kimsenin yok, ne acı durum.

Kulüp, idareciler, personel  ve BAL’ın haricinde buradada 3. Lig’de takımımız var, neden kimsenin umurunda değil diyen, bunun için uğraşan, alt yapısız takım olmaz, ailesiz, taraftarsız  takım olmaz, bu olmaz demeyen bir grupla, bu sene olmadı seneye diyen üzgün bir başkan ne demeli idi ki?

Seneye olsun da nasıl.. Hala yanlışın en üst perdesinde bu gitar, biz diyoruz halkın olmadığı yerde kulüp olmaz, onlar hala seneye transfer nakaratında.

Her daim dedim, bu halkın takımı değil, bir kişiye bağlı kişisel prafosyonel takımımız.. Bugünde basın 3 -7 kişi ile maç, şükür bitti, şükür playof yok, mutlu herkes.

Bunda her teknik ekibin katkısı çok. Allah için, ne diyelim.

 

ALT YAPI DEGİL ÖZ KAYNAK +

 

52 Orduspor’un yapamadığı bu, alt yapı meselesi önde, ama ordaki teknik adamlar ise bu ilin Orduspor’unun özleri, kaynağından akıp gelen menba suları.

Ben sağolsun sayın Köksal beni de idareci olmamda layık bulunca, bu kulüpte ve idarede isim olunca, ondan rica ettim.

Ben bu işi bu ilde iyi bilen biri olarak gel alt yapıyı, öz kaynakla gül lale menekşe dolu bahçe edelim. Yyetkiyi ver, dedim, sanki makam koltuk istedim. Bir gelecek kurulsun dedim kardeşime.

Görevi ver, tebliğ et, başlıyayım keşke demese idim.

Ama o yetki verilmedi, bugün bu muhteşem işi öz kaynağa çeviren isim ve bize saygı duyan isimse 1967 başkanı  Savaş  kardeşimiz, 1967 Kulübünde Ordu amatörlerini ve o yetenekleri çatısı altına alarak bu özü bu camia o kuluplere maddi güvence vererek  yapıyor.

Alt yapı değil. ‘ÖZ KAYNAK’tan beslenen bir 1967 var eden adamın bu projesini biz 52 Orduspor’a yapalım istedim. Kötü bir şey mi istedim sayın kardeşimden?

Emmime bunu dedim, bugün 52 Orduspor’un bir alt yapısı var, ben bu camiaya Ordu ile öz kaynak olan Ordu’mun Nazip bey suyu aksın güldür güldür diye istedim bunu, yoksa benim bu yaştan sonra ne işim olur stres ile de. İnanın güçlü bir öz kaynağı bu kulübün olsun istedim. Gençliği gürül gürül içsin istedim bu forma.

Sayın Köksal,  Şükrü beyle birlikte konuşmakta gecikti.

Ben yetki alsam ne olurdu derseniz, bugün bu kaybeden 52 Orduspor’da, bu milyarları bomboş yok edilen 52 Orduspor’da böyle bomboş futbolcular yerine öz kaynağından Turgutlar, Aliler, Hüseyinler, Hüsnüler, Atilalar, Erginler, Muzafferler, Salihler, Mustafalar, Kemaller, Aykutlar, Boralar, Sinanlar gelip o temeli sağlam, kimseye muhtaç olmayacak öz kaynak olurdu.

Kaybedilen sezondaki play of değil sadece  bu öz kaynak da oldu, giden kocaman 12 ay oldu, yazık edilen bir sevilen ismin parası katkısı oldu.

Yani 3. Lig takımı BAL’daki 67 Ordu, Orduspor’un bu amatörlere verdiği güveni, maddi desteği, kollarında tutmayı bu ilin ağbisi olarak yapamadı.

Altınordu gibi muhteşem bir kulübün içini sebebsiz, hunharca boşaltıp, üstelikte bütününü elinde tutamayıp bu yetenekli öz kaynağıda bir nefrete kurban ettiler.

Bu 52 Orduspor alt yapı kurdu bugün.

Sağolsun gençler ile çalışan alt yapısı var, yeterli mi?

 Oyle bir iki uşakla, bizse orda kocaman bir öz kaynak olsun kaynağı sağlam atılsın ki demiştim, ama sayın kardeşim acele edip  yetkiyi veremedi, canı sağ olsun.

Kişilere  kızsamda bu 3. Lig’teki değerli takım bu ilin değerli 3. Lig takımı.

Onu her daim destekleyen kişilerden biri olacağım da.

Özünde kendisi olmayan bir takım içinde o kokuyu, rengi bilen sporcusu olmayan bir camianın başarı şansı yüzde 10 olur.

Öylede oldu bu sezon, biz yazdık beni de sanki karşı imişim bildiler, giden bu sezon Ordu oldu, 52 Orduspor degil.

Gel kuralım bu öz kaynağı o bize gerek dedim, ama bugün buna karşı gelen idareciler değil, spor insanı oldum diyenlerde vardı.

Başardınız... 52 Orduspor bugün bu grupta  playofta bile yok...

Yani yok.