reklamy

Mustafa KÖKSAL


NUMAN AĞBİ

NUMAN AĞBİ


 

Olmak, anılmak sevilmek, değerli kılınmak makamlarla, ünvanlar ile olmuyo. Bu ilin yıllar önce ağbileri vardı, her fikrin her siyasetin her cemiyetin gördüğünde önünü kitlediği, aileleri vardı. Soyu, soy isimleri saygı ile anılan.

Adalet Partili, Refahlı, CHP’li, MHP’li denmeyen.. Ordu’nun ağbisi idi Hamdi Mağden, evinin kapısı, salonu, odaları her garibana çaresize oda olurdu. O oturduğu yerden herkesin derdi merhemi olurdu. Sizinde ağbiniz olan Şükrü Yürür de bir nebze o idi. Memduh Ekşi de, bugün siz bu ilin agbisi olmak ZORUNDAsınız. Ordu sizden her yönde çatışma, kin, nefret, adam kayırma, BEN egolu insanların değil, güneş sıcaklığında, Kabe güzelliğinde yürekleri istiyor sayın bakan. Dedikodular, ilçe seçimlerindeki olunmayan birliktelikler, hangi düşüncede olursa olsun buradaki siyaset güçlü olmazsa, bir güçlü ağbi herkese EŞİT olmazsa, bu ildeki nefreti kimse gelecek seçimlerde süpüremez. İl başkanları, ilçe başkanları hangi partiden olursa olsun ağbinin birer kardeşi olmalı. AKP’li benim diğeri yok olursa orada eşit sevda olmaz. Siz eğitimcisiniz, o yüzden benim için değerlisiniz. Ögretmenin öğrencileri olur, altın değerinde o kimin çocuğu, babasının fikri ne diyen öğretmen olursa bu ilde o zaten namussuz ve şerefsiz olur, ki siz bir değersiniz bu il için. O belediye bu belediye, bu ilçe sizin olduğunuz yerde olmamalı. Bu ilin sokakları terlikli garip dolu, dilenen çocuk dolu, iki yüzlü münafıklar ile dolu. Eğitimi, sporu, kültürü, sanatı, turizmi lafta resimde..

Bu ilin elini herkese eşit uzatıp, bu il ORDU diyecek sizlere yeni Hamdi Mağdenlere, Şükrü Yürür, Memduh Ekşilere ihtiyacı var.

Ağbi Demir Ali yürüsün, koşsun uzat elini ağbisi.