Bugün, 16 Ocak 2021 Cumartesi

Mustafa KÖKSAL


SİYASETEN ELİNİ TUTUP YÜRÜDÜĞÜN

SİYASETEN ELİNİ TUTUP YÜRÜDÜĞÜN


 

 

Kimse, menfaatine ters düşünce onun elini bırakıyorsan Allah bilir bilir yapar.

 

Fikrin mi var savun, yanlışsa o ismi asla  savunma, benim adamım deme, yanlışını koruma.

Bakın bende sevdiğime destek olurum, kinci, inatcı değilim, yaparsa işini hak der yoluna koşarım, yoksa bunun işi değil der uzaktan izlerim.

 

Ordu’da  biz bir yola çıktık bu seçimde dostlar ile, bir başkan adayı vardı, genç, arzulu, sevdalı, el ele olduk bir çok kalple, bir çok dostla kolay olmayan zor bir yola çıktık Ordu’da, adam başkan olmak istedi, arzum, Ordu sevdam dedi, aday oldu, kabul gördü ve bizde koştuk..

 

O bize inandı biz ona, O Ordu’ya, bugün muhalefeti olan, seveni, sevmeyeni olan bir başkan var Altınordu’da  sevdiğimiz, kardeş dediğimiz.

 

O seçildi, belediyeye makamına geldi. Biz de 3 kez uğradık 2 yılda, çayını içtik, görevimiz icabıda Altınorduspor için konuştuk.

 

O artık belediye başkanı, ekibi ile, gece gündüz, köyde şehirde mahallelerde, eksik peşinde, icraat peşinde, istihdam peşinde.

 

O başkan Ordu’nun yüreğine inme peşinde, sevene çok fazla, sevmeyene muhabbet verme güven verme peşinde.

 

Art niyeti olmaz, kini olmaz, sevmeyene de bakmamazlığı olmaz, muhalefete kini olmaz.

 

Onu ağbisi, bir yol arkadaşı olmaktan onur duydum. Bugünde uzaktan hep sevgi ile yaptıkları ile seviniyoruz, üzüldüğünde kahroluyorum.

 

Her yıl iki kez belediyeye giderim oda Emlak vergim için.

 

Seçildiğinde 2 kez çayını içtim kardeşimin, birde kulüpte 2 kez, sokakta 3 kez, onun başarısı bizim gururumuz olur. Yardımcıları da kibirsiz, şekilsiz bir insan yüreğinde kişiler.

 

O yüzden diyorum ya bugün siyaseten yol arkadaşı olanlar eğer  onu, tanıdığını evladını  bir yere almasa, partiye sokmasa, idareci etmese onun için sokaklarda konuşanların nesi dost, nesi arkadaş nesi kardaş?

 

Sporda da böyle, siyasette de eğitimde de..

 

Biz Altınordu için  belediye için aday olanla olduk.... Sevenine de, sevmeyenede başkan yaptık ordu olarak...

 

Burada makamında, orada şehirde, köyde geziyor toplantı yapıyor.

işini seviyor...

 

Allah ayağına taş batrmasın, iyi olursa halk  buyur der, kötü olursa Ordu bu sefer yok der..

 

İyi olsun ki, gönüller onu yerine bıraksın, her şey ekip işi ise oda ekibi ile koşuyor şimdilik...

 

3 aydır görmedim uzaktan izliyorum, Allah yardımcısı olsun kardeşimizin, canı sağolsun Corona belasından Ordu insanımı O’nu korusun Rabbim.

 

Ordu için dikilen her iyi şey bu ile kocaman çınar olur bilesiniz. Spora, Okullara, gençliğe başkan, garibe, yoksula, aşı olmayana başkan...